PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8950}

Przygody Alicji w Krainie Czarów

Alice's Adventures in Wonderland
6,8 164
oceny
6,8 10 1 164
Przygody Alicji w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Przygody Alicji w Krainie Czarów

hmmmmmmm

ocenił(a) film na 8

Zazdrościłam jej nie musiała się naćpać aby znaleźć się w surrealistycznym świecie, wystarczyło tylko zasnąć, poza tym jest to stary film i ma coś czego nie mają nowe filmy- baśniowy klimat (pomijając władce pierścieni), szkoda tylko że zamiast drzew miejscami były atrapy i jaszczurka dziwnie wyglądała ale klimat bardzo podobny do Alicji z 1985

katja_18

No właśnie, film jest taki - surrealistyczny. Wczoraj obejrzałam wersję z roku 2010 i rozważam różnice. Właściwie to są kompletnie różne filmy.

ocenił(a) film na 8
renax33

no oglądając starą Alicję czuję ten inny świat, Alicja Ti ma Burtona też jest ciekawa ale brakuje mi tam tego odrealnienia

katja_18

No właśnie, takie odrealnienie. I ta scenografia, która potwierdza ten cały surrealizm. Właściwie to było to jak sen albo jak doświadczenie halucynogenne. Ciekawe bardzo. Poza tym w tej wersji jest musical, a ja lubię musicale z lat 50-60.

ocenił(a) film na 8
renax33

idealne porównanie, na serio klimat snu, wtedy wiedzieli co to baśniowy nieziemski klimat

katja_18

Chyba obejrzę sobie jeszcze raz, bo mam film, kupiłam sobie takie cacuszko. Dwupak - audiobook English i fen film. 'Old is gold'.

ocenił(a) film na 8
renax33

ooo hihi a jaka faza musi być jak to się ogląda pod wpływem środków odurzających

katja_18

Nie używam środków odurzających. Życie jest wystarczającym środkiem. Ale prawda jest taka, że takich filmów nie ogląda się non stop.

ocenił(a) film na 8
renax33

no racjonalnie by potem nie szło myśleć

katja_18

Mówili mi, że wrażenia mniej więcej jak w filmie. Najlepsza jest ta gąsienica z fajką wodną. Tak na marginesie, to jest jakaś adaptacja komedii Szekspira w takiej scenografii jakby sztucznie poukładanej, coś jak w 'Alicji....". To jakiś teatr angielski nakręcił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones